C.J. Wingaard & Co Çelik Ustura, Paduk Ağacı Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR-CJWC
1.300,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri

Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Karşınızda harika bir 19. Yüzyıl Sheffield usturası...

Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan marka ile ilgili araştırdığımızda 1830 yılı civarında Norveç’te doğan Carl Junior Wingaard’ın 1854 yılında İngiltere Sheffield’a gidip ticarete başladığını görüyoruz. Çok uzun sürdüremediği ticari işletmesini sonraki yıllarda Edwin Blyde’e satmış. Tüm bu olayların 1914 yılından önce olduğunu bilerek, elimizdeki usturanın yapısı ve formuna bakarak, yaklaşık 140-160 yaşında olduğunu tahmin ediyoruz.

Hafif gülen ağıza sahip olan kama formlu 5/8’ lik C.J. Wingaard & Co Çelik Usturayı, oldukça değerli bir egzotik ağaç olan çift renk Paduk ağacı saplarla kombine ettik ve parlak cila uyguladık. Oldukça az kullanılmış ve 1800'lerden kalma, yaşına göre çok iyi durumdaki bu usturamızı, kama formlu ustura sahibi olmak isteyen ciddi ustura meraklılarına özellikle tavsiye ederiz.

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.