Blog

Taraklı Tıraş Makineleri Hakkında Her Şey

16 Ekim 2019
Taraklı Tıraş Makineleri Hakkında Her Şey

Geleneksel tıraş meraklıları taraksız modellere olduğu kadar, taraklı modellere de ilgi duyuyorlar. Bugün hemen her marka bize birbirinden güzel taraksız tasarımlar sunuyor. Peki ama taraklı tıraş makinelerini ne kadar tanıyorsunuz? Taraklı tıraş makineleri daha yakından mı tıraş ederler? Hangi sakal tipine taraklı tıraş makineleri tavsiye edilebilir? Detaylar içeride.

Geleneksel Tıraşa Yeni Başlayanların En Sık Yaptığı 10 Hata

10 Ekim 2019
Geleneksel Tıraşa Yeni Başlayanların En Sık Yaptığı 10 Hata

Geleneksel tıraş hepimiz için bir keyif unsuru. Fakat bazı önemli noktalar var ki, özellikle de yeni başlayan dostlarımız bunlara dikkat etmediklerinde tıraştan alabilecekleri keyfin bir kısmından mahrum kalabiliyorlar. Hatta, sadece yeni başlayanlar değil, bazen deneyimli kullanıcıların bile gözden kaçırdığı hususlar olabiliyor. Detaylar için içeri buyrun.

Tıraş Malzemelerinin Temizliği ve Saklanması

27 Temmuz 2019
Tıraş Malzemelerinin Temizliği ve Saklanması

Tıraş-sever olunca birçoğumuz (bazen de evde fazla göze batmamak adına :) tıraş gereçlerimize bir dolap yapalım, bir çekmecemiz olsun veya hiç yoktan bir "tıraş kutumuz" olsun diyoruz değil mi? Hah, işte orada dikkat! Nemli vaziyette kapalı ortamda kalmak, bu aletlere iyi gelmiyor beyler. Detaylar için okumaya devam edin; bakın çok faydasını göreceksiniz.

VIDEO: Ustura ile Tıraş

04 Temmuz 2019
VIDEO: Ustura ile Tıraş

Geleneksel tıraşta tecrübe kazanan pek çok dostumuzun usturalarımıza göz kırptığını görüyoruz. Bu nedenle, bu videomuzda çelik ustura ile tıraş konusunu ele aldık. Çelik usturalar, hassas ve özen gerektiren aletlerdir. Ancak iyi bakıldığında ve doğru kullanıldığında, bir insan ömründen daha uzun süre boyunca olabilecek en iyi tıraşı verebilirler. 

VIDEO: Köpük Hazırlama Hakkında Herşey

13 Haziran 2019
VIDEO: Köpük Hazırlama Hakkında Herşey

Tıraş köpüğünüzün kıvamı, miktarı ve kalitesi, tıraşınızın genel kalitesinde çok büyük rol oynar. Bu konuyu anlatabilmenin en iyi yolunun "göstererek anlatmak" olduğunu düşündük ve sizler için bu videomuzu hazırladık.

Tıraş Tarihinde Zaza Ürünleri

13 Mayıs 2019
Tıraş Tarihinde Zaza Ürünleri

Bazen, önceki nesillerin yarattığı değerler, yeni neslin gözünden kaçabiliyor dostlar. Bizler, geleneksel tıraşa gönül vermiş insanlar olarak, bu değerleri korumak ve aktarmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, bu yazımızda hem ülkemiz için, hem de tıraş dünyasında son derece önemli bir yere sahip olan Zaza markasını ele alıyoruz. Keyifli okumalar :) 

VIDEO: Jiletli Tıraş Makinesi ile Geleneksel Tıraş

03 Nisan 2019
VIDEO: Jiletli Tıraş Makinesi ile Geleneksel Tıraş

Biliyoruz ki bir şeyi göstererek anlatmak gibisi yoktur. Bu nedenle, jiletli tıraş makinesi ile geleneksel tıraşı sizlere bir videoyla anlatmaya karar verdik. Tıraşın tüm aşamalarını A'dan Z'ye burada bulabilirsiniz. Tıklamadan önce çayınızı, kahvenizi almayı unutmayın...

Keyifli izlemeler, keyifli tıraşlar :)

Tıraş Öncesi Muhabbeti Yaptık...

22 Eylül 2018
Tıraş Öncesi Muhabbeti Yaptık...

Bu yazımızda, sıklıkla sorular aldığımız bu ürünlere biraz daha derinlikli bakalım ve bu ürünlerin alamet-i farikası nedir; dilimiz döndüğünce anlatalım dedik. Temel soru şu: Nedir bu tıraş öncesi ürünleri; ne işe yarar, nasıl çalışırlar ve gerçekten gerekli midir?

Korkma! Sen de yaparsın.

22 Eylül 2018
Korkma! Sen de yaparsın.

Sitemize kadar gelmişseniz, bu yazıyı bulmuş ve okuyorsanız zaten yolun yarısını geçtiniz bile... Şimdi biraz desteğe, belki de işin mekaniğini ve mantığını anlamaya ihtiyacınız olabilir. Öyleyse okumaya devam:

Porsuk Fırçalar Hakkında Herşey

22 Eylül 2018
Porsuk Fırçalar Hakkında Herşey

Sizlere sunduğumuz fırça çeşitliliği arttıkça sizlerden aldığımız sorular da aynı oranda artıyor. Bu sebeple, konuyu sizin için sadeleştirmek ve seçiminizi kolaylaştırmak amacıyla bugün "en iyi tıraş fırçaları" olarak kabul ettiğimiz porsuk kılından yapılan fırçaları nasıl ve neye göre seçmeniz gerektiğini, nasıl kullanmanız, nasıl temizlemeniz ve kurutmanız gerektiğini bu yazıyla özetleyelim istedik.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.