Blog

Tıraş Malzemelerinin Temizliği ve Saklanması

27 Temmuz 2019
Tıraş Malzemelerinin Temizliği ve Saklanması

Tıraş-sever olunca birçoğumuz (bazen de evde fazla göze batmamak adına :) tıraş gereçlerimize bir dolap yapalım, bir çekmecemiz olsun veya hiç yoktan bir "tıraş kutumuz" olsun diyoruz değil mi? Hah, işte orada dikkat! Nemli vaziyette kapalı ortamda kalmak, bu aletlere iyi gelmiyor beyler. Detaylar için okumaya devam edin; bakın çok faydasını göreceksiniz.

VIDEO: Ustura ile Tıraş

04 Temmuz 2019
VIDEO: Ustura ile Tıraş

Geleneksel tıraşta tecrübe kazanan pek çok dostumuzun usturalarımıza göz kırptığını görüyoruz. Bu nedenle, bu videomuzda çelik ustura ile tıraş konusunu ele aldık. Çelik usturalar, hassas ve özen gerektiren aletlerdir. Ancak iyi bakıldığında ve doğru kullanıldığında, bir insan ömründen daha uzun süre boyunca olabilecek en iyi tıraşı verebilirler. 

VIDEO: Köpük Hazırlama Hakkında Herşey

13 Haziran 2019
VIDEO: Köpük Hazırlama Hakkında Herşey

Tıraş köpüğünüzün kıvamı, miktarı ve kalitesi, tıraşınızın genel kalitesinde çok büyük rol oynar. Bu konuyu anlatabilmenin en iyi yolunun "göstererek anlatmak" olduğunu düşündük ve sizler için bu videomuzu hazırladık.

Tıraş Tarihinde Zaza Ürünleri

13 Mayıs 2019
Tıraş Tarihinde Zaza Ürünleri

Bazen, önceki nesillerin yarattığı değerler, yeni neslin gözünden kaçabiliyor dostlar. Bizler, geleneksel tıraşa gönül vermiş insanlar olarak, bu değerleri korumak ve aktarmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, bu yazımızda hem ülkemiz için, hem de tıraş dünyasında son derece önemli bir yere sahip olan Zaza markasını ele alıyoruz. Keyifli okumalar :) 

VIDEO: Jiletli Tıraş Makinesi ile Geleneksel Tıraş

03 Nisan 2019
VIDEO: Jiletli Tıraş Makinesi ile Geleneksel Tıraş

Biliyoruz ki bir şeyi göstererek anlatmak gibisi yoktur. Bu nedenle, jiletli tıraş makinesi ile geleneksel tıraşı sizlere bir videoyla anlatmaya karar verdik. Tıraşın tüm aşamalarını A'dan Z'ye burada bulabilirsiniz. Tıklamadan önce çayınızı, kahvenizi almayı unutmayın...

Keyifli izlemeler, keyifli tıraşlar :)

Tıraş Öncesi Muhabbeti Yaptık...

22 Eylül 2018
Tıraş Öncesi Muhabbeti Yaptık...

Bu yazımızda, sıklıkla sorular aldığımız bu ürünlere biraz daha derinlikli bakalım ve bu ürünlerin alamet-i farikası nedir; dilimiz döndüğünce anlatalım dedik. Temel soru şu: Nedir bu tıraş öncesi ürünleri; ne işe yarar, nasıl çalışırlar ve gerçekten gerekli midir?

Korkma! Sen de yaparsın.

22 Eylül 2018
Korkma! Sen de yaparsın.

Sitemize kadar gelmişseniz, bu yazıyı bulmuş ve okuyorsanız zaten yolun yarısını geçtiniz bile... Şimdi biraz desteğe, belki de işin mekaniğini ve mantığını anlamaya ihtiyacınız olabilir. Öyleyse okumaya devam:

Porsuk Fırçalar Hakkında Herşey

22 Eylül 2018
Porsuk Fırçalar Hakkında Herşey

Sizlere sunduğumuz fırça çeşitliliği arttıkça sizlerden aldığımız sorular da aynı oranda artıyor. Bu sebeple, konuyu sizin için sadeleştirmek ve seçiminizi kolaylaştırmak amacıyla bugün "en iyi tıraş fırçaları" olarak kabul ettiğimiz porsuk kılından yapılan fırçaları nasıl ve neye göre seçmeniz gerektiğini, nasıl kullanmanız, nasıl temizlemeniz ve kurutmanız gerektiğini bu yazıyla özetleyelim istedik.

Islak Tıraş Nedir - Tanımı ve Gelişimi

22 Eylül 2018
Islak Tıraş Nedir - Tanımı ve Gelişimi

Beyler, eğer tıraş olmak en keyifli ve tazeleyici günlük faaliyetiniz değilse, bu işte bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Biz de inceledik ve insanoğlunun binlerce yıldır kullandığı bir yöntem olmasına rağmen, bugün "ıslak tıraş” dediğimizde herkesin aklına farklı şeyler geldiğini gördük. Hızla akıp giden modern yaşantımız içerisinde, bizi özümüzdeki erkekle buluşturan bu günlük yolculuğun ihmal edildiğini fark ettik ve bir tanım birliği yaratmak amacıyla bu yazıyı hazırladık.

Neden Geleneksel Islak Tıraş

22 Eylül 2018
Neden Geleneksel Islak Tıraş

Bu yazımızda ilk olarak elektrikli tıraş makineleri ile ıslak tıraş arasındaki farklara değineceğiz. Ardından da ıslak tıraşın "geleneksel” deyimiyle tanımlanan türünü değerlendiriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.