sadsad x
asdasd

Dorko 42 Çelik Ustura, Boynuz Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - DR42
2.600,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri

Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Usturaya merak salmış hemen herkesin adını duymuş olduğu Dorko’dan eski bir hazine ile karşınızdayız. Dorko, tıpkı Puma, Wacker gibi aranan, değer verilen eski Alman ustura markalarındandır. 1920 yılında Solingen’de kurulmuş ve bugün hala faal olan firmanın usturaları muadillerine göre çok daha sağlam ve tok çelikleriyle ünlüdürler. Bu nedenle yeni kondisyondaki usturaları yüzlerce dolara adeta kapışılmaktadır.

İşte Alman ustura meraklılarının kaçırmaması gereken bir ustura daha... 

Dorko 42 Çelik Ustura: 6/8”lik, çeyrek içbükey taşlanmış, yüksek karbonlu son derece tok çelikli bir usturadır. Korozyon ve kondisyon olarak iyi durumda olan bu tıraş bıçağına parlak polisaj uygulayınca açık renk boynuz saplarla birlikte gerçekten de son derece şık bir model ortaya çıktı. Sert çeliği ve çeyrek içbükey taşlaması ile standart usturalara göre ağzını daha iyi koruyacağını belirtelim. 

İri yapısı, ele oturuşu ve kaya gibi çeliğiyle bu ustura deneyimli ustura meraklıları için kaçmaz bir üründür, tavsiye ederiz. 

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.