sadsad x
asdasd

Dovo Square Point Çelik Ustura, Abanoz Saplı

Dovo
Stok Kodu : 255831
2.990,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri

Karşınızda 113 yıllık Alman ustura efsanesi Dovo’dan efsane bir ustura:

Dovo Square Point Çelik Ustura...

Peki bu ustura neden bir efsane? Önce çeliğinden başlayalım 5/8 ölçüsünde, tam içbükey formda, silver steel denilen karbon çeliğine sahiptir. Cıva çeliği olarak bilinen, yüksek karbonlu ve oldukça fazla krom içeren bu çelik, polisaj yapıldığında gümüş gibi ışıl ışıl parladığı için Silver Steel yani gümüş çelik olarak adlandırılmıştır. Çok iyi sertleştirilebilen ve aşınma direnci yüksek olan bu çelik, normal karbon çeliklerine göre daha kalitelidir ve sadece üst düzey usturalarda kullanılır. Ustura için kullanılabilecek en iyi karbon çeliklerindendir diyebiliriz. Bu çeliğe sahip usturalar hem çok yüksek keskinliğe ulaşabilirler, hem de uzun süre keskin kalırlar.

Sap kısmı ise, usta zanaatkarlar tarafından, açık havada aylarca kurutulmuş masif abanoz ağacı plakalardan tamamen elde yapılıp, polisajlanmıştır. Dünyanın en sert ağaçlarından birisi olan abanoz, günümüzde oldukça azalmış, siyah rengi ve sağlamlığıyla çok değerli bir ağaçtır. Usturanın sırt, omuz ve kuyruk kısmı altın kaplamadır. Altın, siyah abanoz saplarla zarif bir kontrast oluşturmanın yanında, bu kısımları pasa karşı da korur.

Tüm bunların ardından son darbeyi de uç kısmı yapmaktadır. Bu harika ustura, kare tip dediğimiz uç formuna sahiptir. Kare uçlu usturalar ise top sakal, favori şekillendirmeleriniz için biçilmiş kaftandır. Bunlarla hiç zorlanmadan çok ince çalışarak stilinizi oluşturabilirsiniz. Kullanımları biraz daha deneyim gerektiren kare uçlu usturalar günümüzde çok nadir bulunan tasarımlardır.

Silver steel, masif abanoz saplar, altın kaplama ve kare uç...

Bu kadar güzel özelliğe tek bir ustura üzerinde kolay kolay denk gelemezsiniz. Usta zanaatkarlar tarafından bin bir zahmetle elde üretilen bu yakışıklı usturayı stoklar bitmeden bir incelemenizi tavsiye ederiz.

Tüm Dovo tıraş bıçaklarımız fabrika sertifikalı olarak tıraşa hazır vaziyette gönderilmektedir ve bilemeye ihtiyaç yoktur. Kayışlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ustura Bakım Notları: Usturalar özel ilgi ve bakım ister. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekir. Uzun süre kullanılmayacağında, usturanızı hafifçe yağlayıp çocukların erişemeyeceği, kuru bir yerde muhafaza ediniz. 

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. 

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (2)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.