sadsad x
asdasd

Erik Anton Berg Frameback Çelik Ustura, Boynuz Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - EAB
2.600,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Erik Anton Berg İsveç’in en önemli kesici gereç üreticilerindendir. Söz konusu Eskilstuna usturaları olduğunda her zaman adını duyabileceğiniz ustura yapımcılarından biridir. Heljestrand, Engström gibi dönemin öncü ustalarının yanında mesleği öğrenmiştir. 1879 yılında firmasını kurarak ustura yapımına başlamıştır. Anton Berg usturalar temiz, yumuşak ve konforlu çelikleriyle ünlenmiş usturalardır. 

Bu Erik Anton Berg Frameback Çelik Ustura modelimiz 11/16 ölçüsünde, çok iyi kondisyonda, erken dönem antika bir frameback usturadır. 1800’lerin sonlarında üretilmiş olan bu modele yine o yıllardaki usturalarda yaygın olarak kullanılan boynuzdan orijinaline sadık formda saplar yaptık. Anton Berg’in bu tip frameback modellerinden aşına olduğumuz üzere oldukça yumuşak, kadife gibi bir çeliğe sahip olan model çok hızlı bir şekilde bilenip, kayışlanıyor ve zahmetsizce iyi bir keskinlik alabilmekte. Tıraş esansında 5-10 kere kayışladığınızda keskinliği belirgin ölçüde arttırabileceğiniz derecede yumuşak başlı bir çelik. Özellikle koleksiyoner dostlarımıza önereceğimiz değerli bir ustura.  

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (1)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.