sadsad x
asdasd

Ernst Pack & Söhne – Hamlet Çelik Ustura, Beli Ağacı Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - EPS
1.790,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır.

Usturamız, 1922-32 yılları arasında kısa bir süre ustura üretmiş olan markanın günümüze ulaşmış olan nadir örneklerinden birisidir. Ernst Pack kesici gereçler üreten firmasını 1909 yılında Almanya Solingen’de açmıştır. Oğullarıyla beraber çakı, bıçak, kama ve benzeri kesici gereçleri üretmiştir. Firmanın Hamlet dışında 'Cito', 'Cito-Gold', 'Der Rote Reiter', 'Isolde', 'Jung-Siegfried', 'Kriemhield', 'Poco', 'Reiterwerk', 'Ritterburg', 'Ritterwerk', 'Solar' gibi diğer alt markaları da bulunmaktadır. 

4/8” ölçüsündeki, yarım içbükey taşlanmış Ernst Pack & Söhne – Hamlet Çelik Ustura, tipik gevrek Alman çeliği karakteristiğine sahiptir. Yarım taşlama olmasına rağmen oldukça ince taşlandığından yüksek keskinliğe çıkabilmektedir. Birkaç belirsiz eski korozyon izi dışında gayet iyi kondisyona sahiptir. Ona Afrika zeytin ağacı olarak da bilinen Beli ağacından ince saplar yaptık. Kalem gibi estetik, kıvrak bir model ortaya çıktı. Yeni başlayan veya deneyimli ustura kullanıcılarına uygundur.

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.  

**Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir. 

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.