F.W. Soderen & Co Frameback Çelik Ustura, Pelesenk Ağacı Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR-FWS
1.650,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri

Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır.  

F.W Söderén, İsveç'in usturaları ile ünlü Eskilstuna şehrinde öne çıkan birkaç ustura üreticisinden biridir. Bilmeyenler için belirtelim, Eskilstuna, Sheffield ve Solingen'den sonra en önemli ustura üretim merkezlerindendir. SolFrans Walfrid Söderén, ustura yapmaya 1872'de İsveç'in Eskilstuna şehrinde başlamış ve 1920'de ölene dek çalışmalarına devam etmiştir. Ölümünün ardından eşi, iki oğluyla beraber M. Soderen & Co. adıyla kurduğu aile şirketinin faaliyetlerini 1955 yılına kadar devam ettirmiştir.

F.W Söderén ürettiği usturalarla 1876 yılında Philadelphia'da, 1878 yılında Eskilstuna'da ve 1888 yılında Kopenhag'da ödüllere layık görülmüştür. Kıvrak yapılarından dolayı Soderen usturalar, meraklılarınca frameback usturaların spor arabaları olarak kabul edilirler.

Elimizdeki F.W. Söderén & Co Frameback Çelik Ustura, üstte çelik ana gövde, altında kesici çeliği tutan pirinç çerçeve ile çift metalden bir kasaya sahiptir. Kuyruk kısmına baktığımızda 1900’ler öncesi yapılmış olduğunu anladığımız bu ustura için rahatlıkla 100 yaşın üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Ana gövde ve pirinç tutucuya parlak polisaj, çeliğe ise fırçalanmış saten polisaj uyguladık. Sağ yüzünde hala çukur korozyonunun izleri olmakla beraber, ne şahanedir ki, bu izler usturanın yakışıklılığından hiç bir şey çalamıyor. Bu nadide frameback usturayı mat bıraktığımız (pelesenk olarak da bilinen) Hindistan gül ağacı saplarla birleştirdik. 

İster koleksiyoner, ister kullanıcı olun bu usturayı kaçırmayın deriz, çünkü bir kere giderse sonsuza kadar giden bir parça olacaktır.

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir.

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.