sadsad x
asdasd

J.A. Henckels 401 Çelik Ustura, Abanoz Ağacı Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - 401
2.950,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır.Konu usturalara geldiğinde herkes Henckels adını bilir. Çelik ve taşlama kalitesi olarak Henckels usturalar en iyi Alman markalarından bir tanesidir. Öyle ki, kötü bir Henckels’e denk gelemezsiniz bile denilebilir. Gevrek çelikleri ve incecik muntazam iç bükey taşlamaları sayesinde müthiş tıraşlar verirler.
 
Firma kendi ismiyle 1898 civarlarında ustura üretmeye başlamıştır. 1970-80’ler gibi ustura üretimini bırakmış ve ağırlığını mutfak bıçaklarına vermiştir. Bugün vintage usturaları en çok aranan Alman usturalarındandır.
 
İşte size bir başka koleksiyonluk Henckels modeli: J.A. Henckels 401 Çelik Ustura...
 
Elimizdeki bu model; 11/16” ölçüsünde, tam içbükey ve köşeli uçlu çok şık ve nadir bulunan bir usturadır. Karbon çeliğinden üretilmiş bu modelde, 1-2 noktasal eski korozyon izi dışında görsel bir kusur bulunmuyor ve kullanım anlamında sıfır gibi. Köşeli uca sahip Henckels usturaların az bulunması sebebiyle bu modele yine nadide saplar yapmak istedik ve ona mat Abanoz ağacından oyma desenli özel saplar yaptık. Pirinç kama ile desteklediğimiz sapıyla hem çeliği, hem kondisyonu, hem de estetiğiyle tam anlamıyla bir koleksiyon parçası oldu. Tipik Henckels kalitesine sahip çeliğinin mükemmel tıraşlar vereceğinden emin olabilirsiniz. 
 
Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.
 
UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
 
***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir. 

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.