sadsad x
asdasd

J.A. Henckels Friodur Inox Çelik Ustura, Wenge Ağacı Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - JHW
4.400,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır.Konu usturalara geldiğinde herkes Henckels adını bilir. Çelik ve taşlama kalitesi olarak Henckels usturalar en iyi Alman markalarından bir tanesidir. Öyle ki, kötü bir Henckels’e denk gelemezsiniz bile denilebilir. Gevrek çelikleri ve incecik muntazam iç bükey taşlamaları sayesinde müthiş tıraşlar verirler.
 
J.A. Henckels firması kendi ismiyle 1898 civarlarında ustura üretmeye başlamıştır. 1970-80’ler gibi ustura üretimini bırakmış ve ağırlığını mutfak bıçaklarına vermiştir. Bugün vintage usturaları en çok aranan Alman usturalarındandır.
 
Elimizdeki J.A. Henckels Friodur Inox Çelik Ustura Henckels’ in Friodur serisinden 6/8 ölçüsünde bir modeldir. Genel olarak çok iyi kondisyondadır. Friodur modelleri, buzda sertleştirilen 440C paslanmaz çelikten üretilmişlerdir. Bu işlem sayesinde ortaya karbon çeliğine yakın niteliklerde gevrek ve iyi ağız alan bir paslanmaz çelik ortaya çıkar. Friodur usturalar için karbon çeliği karakterinde paslanmaz çelik usturalardır da denebilir. Gayet kolay ve iyi ağız alan, yüksek keskinliğe ulaşan ve paslanmazlık avantajına sahip usturalardandır, bu nedenle Alman usturaları sevenler arasında aranan modellerdendir. Kendisine özel wenge ağacından kaya desenli, özel formlu çok şık ve maskülen görünümlü saplar yaptık. Ekstra ince taşlama olan bu ustura, tıraş olurken çıkaracağı çıtırtı sesiyle sizi mest edecektir. 
 
Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.
 
UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
 
***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir. 

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.