sadsad x
asdasd

Joseph Smith & Sons 3415 Çelik Ustura, Ardıç Ağacı Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - JSS
2.450,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Ustura dünyasında Alman, İngiliz ve İsveç usturalarının yaygın olduğunu biliyoruz. Bunun temel nedeni buralardan çıkmış olan yüzlerce kaliteli ustura imalatçısıdır. Söz konusu İngiliz usturaları olduğunda Joseph Smith dendiğinde akan sular durur. Çünkü bu firma İngiliz usturası dendiğinde ilk akla gelen köklü ve saygın markalardan birisidir. 1785 yılında doğan Joseph Smith firmasını 1810 yılında kurmuştur. Celebrated Razor 3415 isim patentini de bu yılda almıştır. 1850li yıllarda firma ismini Joseph Rogers & Sons olarak güncellemiştir. Dolayısıyla elimizdeki bu model Joseph Smith & Sons 3415 Çelik Usturanın yaklaşık 170 yıllık olduğunu söyleyebiliriz. Bu markanın usturaları kaliteli çelikleri ve konforlu tıraşlarıyla bilinirler.

Yarı kama formundaki ve 9/16” ölçüsündeki bu usturayı elimizden geldiğince toparladık. İyi ki uğraşmışız dedirten harika bir çeliğe sahip. Son derece yumuşak, tereyağı gibi çok konforlu bir çelik. Kolay bilenmesi ve buna rağmen keskin ağız almasıyla tipik kaliteli Sheffield çelik örneği. Tarihsel değerini de düşünerek onun için ağacından tamamen el oyması burgu formunda ardıç saplar yaptık. 

Tam bir koleksiyon ürünü oldu, fotolardan göründüğünden çok daha güzel olduğuna emin olabilirsiniz. İster kullanım amaçlı olsun ister koleksiyon amaçlı kaçırılmaması gerek bir ustura.

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
 
***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir.
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.