Yeni

Paul Waldmin Çelik Ustura, Kök Ceviz Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR-PW
950,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri

Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Paul Waldmin, 1922-1925 yılları arasında Weyer-Solingen bölgesinde çelik ustura ve jiletli tıraş makineleri üretmiş olan bir ustadır. Günümüzde oldukça nadir rastlanan usturaları, yüksek kalitede ve koleksiyonerler tarafından beğenilen ürünlerdendir.  

Elimizdeki yaklaşık bir asırlık bu ustura yaşına göre çok iyi kondisyonda ve sıfır temizliğindedir. 4/8" ölçüsünde, ince ve çevik yapılı, tam iç bükey taşlanmış olan Paul Waldmin Çelik Ustura natürel yağ cilalı, kök ceviz ağacı saplarla buluşturduk. Elde tutuşu ve kullanımı çok rahat olan bu model, tipik Solingen usturalarının karakteristiğini taşımakta, dengeli, keskin ve sağlam bir yapıya sahiptir. Hafif yapılı ancak etkili kesimli bir Alman usturası arayanlara özellikle tavsiye ediyoruz.

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.