sadsad x
asdasd

Smith & Hawksley Çelik Ustura, Boynuz Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - SHY
2.600,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır.

Atölyemizden son çıkan usturamız çok nadir ve değerli bir Smith & Hawksley üretimi usturadır. Firma William L. Smith ve William Brown Hawksley tarafından 1845 yılında Sheffield İngiltere’de kuruldu. Usturalar, dolma kalemler ve cep çakıları üreten şirket ne yazık ki 1864 yılında Hawksley’ in ölümüyle üretimini sonlandırdı.
 
5/8" ölçüsündeki yarı kama formlu Smith & Hawksley Çelik Ustura yaklaşık 170 yaşında ve bu yaşının birikimini üzerindeki yer yer korozyon izlerinden gösteriyor. Formunu bozmadan elverdiğince temizlediğimiz bu nadide usturaya koç boynuzundan çok şık saplar yaptık. Çelik olarak karakteristik Sheffield usturası denilebilir. Yumuşak, kolaylıkla ağız alan ve çok konforlu tıraş sunan bir çelik. Eğer yumuşacık, konforlu tıraşlar verecek antika bir Sheffield usturası arıyorsanız başka usturaya bakmayın.
 
Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir. . 
 

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.