sadsad x
asdasd

Thomas Radley Cadman & Sons Bengall Çelik Ustura, Koç Boynuzu Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - TRCS
4.750,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Cadman firması 1748-1965 yılları arasında Sheffield İngiltere’de üretim yapmış köklü bir firmadır. Bengall isim patentini 1748 yılında almıştır. Erken dönem Bengall usturalar pota çeliği olarak da bilinen dökme çelikten üretilmiştir. Bu teknik; tarihte çelik üretiminin henüz zor ve pahalı olduğu erken 1800lerde homojen ve saf çelik üretebilmek için kullanılmış bir yöntemdir. 

Erken dönem kama tip Thomas Radley Cadman & Sons Bengall Çelik Usturamız 1810-20 civarı üretildiğini tahmin ettiğimiz iki asırlık bir usturadır. Yaklaşık 5/8 ölçüsünde çok kaliteli ve homojen bir çeliğe sahip olan usturamız keskin ve gayet konforlu bir ağız vermektedir. Üzerinde çok hafif eski korozyon izleri bulunmaktadır. Bu nadide parçayı, koç boynuzundan yakışıklı saplar ile tamamladır.

Tarihten değerli bir parçaya sahip olmak, Sheffield çeliğinin konforunu yüzünüzde hissetmek isterseniz kaçırmayın diyoruz.  

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.
 
UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
 
***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir.
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.