sadsad x
asdasd

Thomas Turton & Sons Çelik Ustura, Manda Boynuzu Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - TTS
3.650,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 
 
Sheffield’ın en önemli ustura üreticilerinden olan William Greaves 1800ler başında bugün hala ayakta olan Sheaf Works adlı fabrikayı kurarak çelik ustura üretmiştir. Firma ismi sonrasında Greaves & Sons olarak değişmiş ve 1850’de B. J. Eyre tarafından satın alınmıştır. Fabrikanın çelik ve el aleti kısmı 1845 yılında Thomas Turton tarafından satın alınıp üretime 1919’a kadar devam etmiştir. Turton ismi daha sonra Frederick Mappin tarafından satın alınıp kısa bir süre daha üretime devam etmiştir. Burada adı geçen tüm isimler camiada oldukça değerlidir. 
 
Elimizdeki Thomas Turton & Sons Çelik Ustura takribi 120-140 yıllık oldukça eski bir modeldir. Yıllar içerisinde ölçüsü 4/8’e gerilemiş olsa da orantısından ve çelik kalitesinden bir şey kaybetmemiştir. Kama tipinde, kıvrık ağızlı, alışılagelenden daha uzun bir kesici ağıza sahip olan ustura, gayet yumuşak, konforlu ve çok kolay bilenip kayışlanan kaliteli bir çeliğe sahiptir. 
 
Bu nadide modele Manda boynuzundan kıvrak formlu saplar yaptık. Nadir bir model arayan dostlarımıza tavsiye ederiz. 

Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir.

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.