sadsad x
asdasd

Wade & Butcher Çelik Ustura, Geyik Boynuzu Saplı

RAZORUS.com
Stok Kodu : RZR - WB
7.750,00 TL
Kampanya
Ürün Özellikleri
Ustura camiasında biliriz ki, eski üretim çelik usturaların tadı bambaşka olur. Üretilmiş çeliklerin, bugünkü usturalara kıyasla bile son derece iyi kalitede olduğu ve yüksek keskinlik ve dayanıklılık gibi aranılan özellikleri taşıdığı aşikardır. Zaten birçok usturanın zaman içerisinde efsaneye dönüşmüş olması da bu nedenledir. İşte bu fikirden yola çıkarak, dünyada ancak bizler gibi ustura sevdalılarının uğraştığı bir konuya girdik ve ustura restorasyonu bölümümüzü hayata geçirdik. Buradaki amacımız, unutulmuş hazineleri yeniden canlandırarak, bunları gelecek nesillere taşımak üzere, kıymetini bilecek ustura sevdalısı dostlarımıza ulaştırmaktır. 

Wade & Butcher, bir ustura meraklısının sahip olabileceği en değerli ustura markalarından birisidir. William ve Samuel Butcher kardeşler tarafından 1818’de Sheffield’da kurulan firma, daha sonrasında Robert Wade ile ortaklığa gider ve ürünlerini Amerika pazarına da sokar. 1959 yılına kadar üretime devam eden firma, usturanın yanında pek çok kesici gereç üretmiştir. Wade & Butcher usturaları karakteristik olarak satırı andıran şekilde çok iri, kalın ve ağır yapılı, sıklıkla yarı kama taşlamasına sahip usturalardır. Çelik kaliteleri ve işçilikleri üst düzey olan bu usturalar, ortalama Sheffield usturalarına göre daha sert çeliğe sahip olmakla beraber, bilenmeleri kolaydır. Konforlu ve dayanıklı bir ağız alırlar. Ağır yapılarından dolayı zahmetsizce tıraş ederler. Kamaya yakın etli taşlamaya sahip olduklarından, ince taşlamaya sahip eski Alman usturalarının aksine, oldukça verimli şekilde restore edilebilen ve çok uzun yıllar kullanılabilecek usturalardır. Eğer bir Wade & Butcher usturanız varsa, iyi bir bakıldığı taktirde yıllar sonra torununuzun torunu bile rahatlıkla kullanabilir. Bu sebeplerden dolayı Wade & Butcher usturalar bugün dünyada hemen her ustura meraklısının hayalinde olan ve yüksek koleksiyon değerine sahip, aranan usturalardır.

Tahmini üretim zamanını 1850-1870 yılları olarak düşündüğümüz bu Wade & Butcher Çelik Ustura, 15/16 ölçüsünde, yarı kama taşlamaya sahip, çok iyi kondisyonda bir usturadır. Ufak birkaç eski korozyon lekesi dışında gayet temiz olan modele tamamen el perdahı yapıldı ve sonrasında ayna parlaklığında polisaj yapıldı. Bu kadar özel bir ustura için, usturada kullanılabilecek en üst düzey sap materyalinden biri olan geyik boynuzundan daha bir seçenek olamazdı. Günlerce verilen emek sonrası ortaya kullanmaya kıyılamayacak güzellikteki bu ürün çıktı. Eşine nadir rastlayabileceğiniz bu usturanın koleksiyonunuzun en nadide parçası olacağına eminiz.  


Usturamız polisajlanmış, kayışlanmış, dezenfekte edilmiş ve koruma amaçlı yağlanmıştır. Paketten çıkarıldığı haliyle tıraşa hazırdır. Usturalar özel ilgi ve bakım isterler. Keskin ağız mutlaka darbelerden veya sürtünmelerden korunmalıdır. Her kullanım sonrası özenle temizleyip kurulayarak saklamanız gerekmektedir. Asla nemli bırakılmaması gereken usturanız, uzun süre kullanmayacağı zamanlarda mutlaka ince bir yağ tabakasıyla korunmaya alınmalıdır.

UYARI: Ustura, ıslak tıraşta deneyim sahibi olan, yüzünü, cildini ve sakalını tanıyan tecrübeli kişilerin kullanımına uygun bir alettir. Yeterli deneyimi olmayan kişilerin elinde ustura ciddi kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Islak tıraşı seven ancak yeterince deneyim sahibi olmayan bir kullanıcıysanız jiletli tıraş makinelerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

***Sadece ustura gönderilmektedir; stantlı resim görsel amaçlı eklenmiştir.

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar (0)
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.